21 stycznia 2013

ZIMOWE PTAKOLICZENIE 2013

Zapraszamy wszystkich chętnych na ZIMOWE PTAKOLICZENIE 2013 - organizowane jak co roku przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków. Ostatni weekend stycznia przypada 26 i 27 stycznia, to właśnie w te dni będziemy obserwować i liczyć ptaki, które zimą znajdują się blisko naszych osiedli, parków, skwerów, domostw.  Ptakoliczenie ma na celu badanie liczebności ptaków, które wybierają określoną okolicę aby tam pozostać i przeczekać ciężkie dni. Liczenie ptaków pozwala na szacowanie zmian zachodzących w środowisku i ustalenie przyczyn.  W tym roku bohaterem ptakoliczenia jest łabędź niemy (Cygnus olor).  Zapraszamy wszystkich chętnych, niezależnie od wieku i znajomości skrzydlatych stworzeń. Ptakoliczenie to dobra zabawa i nauka przyrody w terenie.
Uwaga: mile widziane lornetki, przewodniki o ptakach, ciepłe ubranie i nieprzemakalne buty, można zabrać coś do jedzenia.


ZIMOWE PTAKOLICZENIE 2013 - PROSZOWICE
prowadzący: Michał Molicki

26.01 (sobota) - godz. 10:00, zbiórka Dom Kultury w Proszowicach.
Trasa: Park Miejski w Proszowicach
Przewidywany czas: ok. 2h

27.01 (niedziela) - godz. 10:00, zbiórka Dom Kultury w Proszowicach.
Trasa: Łąki za oczyszczalnią w Proszowicach
Przewidywany czas: 3h

1 komentarz:

  1. Jaka szkoda, że w ten weekend mam zjazd ;[ Ciekawa sprawa z tym ptakoliczeniem, pierwszy raz o tym słyszę ;) Sympatyczny blog, pozdrawiam serdecznie!

    OdpowiedzUsuń