15 grudnia 2010

OSTATNIE W TYM ROKU SPOTKANIE PRZYRODNIKÓW

Część uczestników grupy projektowej Bliżej Natury.
Dziś odbyło się spotkanie grupy projektowej Bliżej Natury. Młodzież edukowała się z zakresu pospolitych gatunków zwierząt występujących w Polsce. Warsztaty były ubogacone eksponatami – pióra ptaków, czaszki ssaków i inne. Praca detektywistyczna doprowadziła niektórych uczestników do rozwiązania zagadki – czyje to pióro lub czaszka.
Poszukiwanie odpowiedzi - jaki to ptak?
 Rozpoznawanie piór na podstawie sylwetek ptaków jest niezwykle trudne i czasami nie daje oczekiwanego rezultatu. Kolejnym zagadnieniem było – jak liczyć ptaki by uniknąć ewentualnych pomyłek w terenie, który monitorujemy. Pomocna okazała się także sztuka liczenia stad ptaków w locie. 

Następne zjazdy grupy projektowej odbędą się na zasadzie terenowych wycieczek – pierwsza 15.01.2011r. Grupa pozna swoje mocne i słabe strony – uwidocznione w danym środowisku, uznanym jako zakres poznawczy. Wycieczki pozwolą na większą integrację oraz zapoznanie się z rodzimą przyrodą, oraz przygotują na Zimowe Ptakoliczenie. Zimowe Ptakoliczenie odbędzie się w ostatni weekend stycznia. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz