23 marca 2015

ŚWIAT PRZYRODY - WARSZTATY ZAKOŃCZONE

Świat Przyrody - warsztaty poświęcone ptakom, ssakom, rybom, owadom i skorupiakom - dobiegły końca. W proszowickim Centrum Kultury w zajęciach wzięło udział 420 dzieci - od przedszkola, po szkołę podstawową. Uczestnicy mogli zobaczyć rozmaite ptaki - wędrowne i te pozostające u nas cały rok. Dzieciaki brały udział czynnie w różnych grach edukacyjnych i konkursach. Jak polują żołny, czym żywi się sójka, gdzie wędrują jery i jak poluje krogulec - to tylko niektóre zagadnienia, poruszane na warsztatach. Każdy mógł oglądnąć różne eksponaty związane ze zwierzętami, współczesnymi (czaszka lisa, kota, psa, rogi sarny, różne pióra ptaków) oraz wymarłymi (kości mamuta, skamieniałe gąbki i amonity).
Dzieci chętnie brały udział w spotkaniach i aktywnie uczestniczyły w przygotowanych zadaniach.
Edukacja ekologiczna to nie tylko suche wykłady, które często nudzą. Warsztaty pokazały jak dużo pracy przed animatorami przyrody. Dzieci chcą czegoś dotknąć, zapytać jak to działa w świecie przyrody.
Kolejne warsztaty z cyklu Świat Przyrody już za rok. Kolejne przed nami. W maju zapraszam na nowe spotkania z cyklu Lelek Nocny Duch - Poznaj co kryje las nocą. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz